Kiedy rozpocząć nowe opakowanie po przerwie?

Witam serdecznie. Mam problem, ponieważ nie mam pojęcia kiedy powinnam rozpocząć nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Niestety, recepty z poprzedniego opakowania nie posiadam. Brałam tabletki przez rok czasu, ostatnio zapomniałam odebrać od lekarza kolejną receptę, co wiąże się z tym iż nie wykupiłam leku. Po skończeniu ostatniego opakowania nie przyjęłam już kolejnego. Nie chciałabym, aby ta przerwa trwała dłużej niż teraz, dlatego proszę o pomoc. Czy powinnam czekać do momentu dostania okresu i wziąć tabletkę pierwszego dnia cyklu, czy kiedy będzie prawidłowo? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie pierwszego dnia miesiączki.