Kiedy rozpocząć stosowanie tabletek po przerwie?

Miałam jeden miesiąc przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Wczoraj dostałam okres, więc powinnam wziąć jedną tabletkę, ale nie mam jeszcze wykupionego opakowania. Jeśli dziś wieczorem ją wezmę czy nie będzie za późno? Czy spełnią swoje działanie, czy będzie zaburzone działanie? Może sobie odpuścić i zacząć brać za miesiąc od następnego okresu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku powrotu do tej formy antykoncepcji możliwe jest rozpoczęcie nowego blistra do 5 dnia cyklu.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku przyjęcia pierwszej tabletki między 2 a 5 dniem cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam