Rutinoscorbin a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od pru dni biorę tabletki anty Lesinelle. Otóż chciałam zapytać czy mogę brać jednocześnie rutinoskorbin,skrzypovitę i magnez. Czy te leki obniżaja skuteczność tabletek? A czy to możliwe że w czasie stosowania regularnie tabletek anty można zajść w ciąże?? Bo na forach są różne odpowiedzi i nie wiem co o tym myśleć .

Magdalena StusiĹska

Wspomniane przez Panią preparaty nie obniżają skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Jeżeli chodzi o ciążę- nigdy nie da się zapewnić 100% pewności że nie zajdzie Pani w ciąże, jednak przy regularnym i dokładnym stosowaniu tabletek ryzyko jest znikome.