Antybiotyki na infekcje intymne

Witam. Od marca mam czeste infekcje pochwy. Mój ginekolog przepisywał mi globulki, ale to nic nie pomogło upławy nadal się pojawiały. Na moją prośbę zrobił mi wymaz z pochwy i wykryto u mnie 3 bakterie: ACINETOBACTER BAUMANNII, ENTEROCOCCUS FEKALIS, PROTEUS MIRABILIS. Dostałam agumentin na 7 dni, ale nie widzę poprawy. Co dalej mam zrobić? Jak je wytępić? Może lakarz żle dobrał antybiotyk? W antybiogramie napisano, że bakterie te sa wrażliwe na ampicilinę/sulbactam. Co to za antybiotyki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani wynik posiewu z antybiogramem konieczne jest wdrożenie leczenia zgodnie z wynikiem antybiogramu. Jeśli jednak zastosowane leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, sugeruję ponowną konsultację ginekologiczną.