Cytologia grupa II lub III, uporczywe upławy

mam takie pytanie od kilku już lat wynik cytologii wychodzi mi 2 lub 3 do tego borykam się z uporczywymi upławami stosowanie globulek różnego rodzaju zapisywanych przez ginekologa przynosi spokój na krótko niedawno urodziłam córeczkę która urodziła się przedwcześnie do tego przez cesarskie cięcie ponieważ miałam w sobie jakąś bakterię. Skąd tak częste stany zapalne dbam o higienę mam tylko jednego partnera więc nie wiem

Witam. Być może w Pani przypadku problemem nie jest brak higieny a np. brak odpowiedniej fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Myślę że w zniwelowaniu problemu powinny pomóc probiotyki ginekologiczne - te dostępne w postaci globulek i tabletek oraz preparaty żurawiny. Oczywiście powinna mieć Pani również pobierane wymazy z pochwy wraz z antybiogramem które określą jakie bakterie są przyczyną opisanych stanów zapalnych.