Antykoncepcja awaryjna - czy krwawienie oznacza, że nie zaszłam w ciążę?

Cztery dni po okresie kochałam sie z chłopakiem, pękła nam prezerwatywa i wszystko zostało we mnie. Po czterech godzinach wzięłam tabletke "po". Pięć dni po niej dostałam okres, czy teraz mogę być pewna w 100%, że nie jestem w ciąży? Okres ten pojawił sie jednak dużo, dużo za wczesnie (ponad dwa tygodni wczesniej). Miesiączkuję regularnie co 28 dni.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie, które Panią niepokoi, to nie okres, tylko krwawienie wynikające z przyjęcia tabletki 72h po. Spowodowane jest przyjęciem dużej dawki hormonów a w konsekwencji złuszczeniu się endometrium.
Tabletkę przyjęła Pani na tyle wcześnie, że wydaje się że wszystko przebiegło prawidłowo.
Pozdrawiam.