Antykoncepcja bezpieczna dla dziecka karmionego piersią

witam jestem prawie 5 miesiecy po porodzie i karmie piersia chcialam wznalezc taka antykoncepcje ktora bedzie bezpieczna i dla mnie i dla dziecka, czy sa tylko tabletki czy sa jesszcze jakies inne sposoby, przed zajsciem w ciazy mialam amputacje szyki macicy wiec pewnie to tez mialoby jakis wplyw jesli chcialbym uzyc np. wkladki, prosze o rade, dziekuje i pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Istnieją leki antykoncepcyjne bezpieczne dla matek karmiących piersią i dla dziecka. Proszę zgłosić się do ginekologa. Na podstawie badania ginekologicznego lekarz będzie również w stanie stwierdzić, czy w Pani przypadku stosowanie wkładek domacicznych jest bezpieczne.