Czy mogę być w ciąży, jeśli karmię piersią?

Witam! Jestem 7 miesięcy po porodzie, po około 6 miesiącach od porodu dostałam pierwszą miesiączkę. I następnej już nie dostałam. Robiłam 2 testy ciążowe, jeden po południu, drugi rano w odstępie kilku dni i oba wyszły negatywnie. Dodam, że karmie piersią. Czy mogę być w ciąży? Testy były robione po ok. 5 dniach od dnia, w którym powinnam dostać miesiączkę, a drugi po ok. 1,5 tygodnia. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zgodnie z zasadami LAM (laktacyjnej metody antykoncepcyjnej) ekologiczne karmienie piersią (które wymaga spełnienia kilku istotnych warunków) chroni nie dłużej niż do:
- ukończenia 6 miesiąca życia przez dziecko
- powrotu miesiączkowania
- wprowadzenia pokarmów innych niż mleko matki.

W Pani przypadku dziecko ma >6 miesięcy i powróciła miesiączka, więc istnieje ryzyko ciąży. Tym niemniej u kobiet karmiących miesiączki mają prawo być jeszcze nieregularne.