Aorta zmieniona miażdżycowo w wyniku RTG klatki piersiowej

mam pytanie u mojej mamy w przeswietlenniu klatki piersiowej wyszlo ze ma aorte zmieniona miazdzycowo co to znaczy i czy jest grozne

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Miażdżyca występuje w tętnicach każdego człowieka. Jej stopień zaawansowania zależy min. od trybu życia i diety.
Proszę zgłosić się do lekarza aby ocenił jak duże są to zmiany i jakiego wymagają postępowania.