Astma o podłożu alergicznym u 24-latka

Witam, mezczyzna: 24 lata mezczyzna. Wzrost 187 cm Waga 94 kg. Mam astme o podlozu alergicznym, biore salmex i singulair. Trenuje muay thai gdzie b. wazna jest wydolnosc. Ostatnio zainteresowalem sie BSN EPOZINE O2 (suplement diety legalne EPO), czy moze mi to pomoc w treningach i w normalnym funkcjonowaniu? Drugie pytanie - czy przy astmie bieganie w takim wiosennym klimacie jak teraz, moze poprawic kondycje i pomoc w sporcie czy zaszkodzic?

Witam. Preparaty erytropoetyny nie są przeciwwskazane w astmie, jednak należy rozważyć czy na pewno istnieją wskazania do jego zastosowania - sugerowałabym kontakt z pulmonologiem ktory przeprowadzi bezpośrednie badanie. Wysiłek fizyczny jest jak najbardziej wskazany, może on jednak powodować epizody skurczów oskrzeli. dlatego podczas aktywności fizycznej należy mieć przy sobie krótko działające leki rozszerzające oskrzela.