Atak rwy kulszowej a możliwość leczenia

Mój tata w sobotę dużo dźwigał, w niedzielę wszystko było w porządku, a w poniedziałek rano, kiedy wstał do pracy noga zaczęła boleć go tak strasznie, że nie był w stanie chodzić. Poszedł do lekarza, ten powiedział, że prawdopodobnie przyczyną jest kręgosłup i atak rwy kulszowej. Przyjmuje od 3 dni zastrzyki, a stan się nie poprawia. Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć jak ten ból zwalczyć i co to może być, jak długo ten ból może potrwać? Proszę o podanie możliwości leczenia...

Powinno się zbadać pacjenta, jeżeli przyczyną może być kręgosłup to wykonać zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa, zlokalizować potencjalny poziom uszkodzenia i rozpocząć terapię. Ewentualnie tomografia lub rezonans. Proponuję na początek spróbować ułożyć tatę na brzuchu i położyć pod klatkę piersiową 2-3 poduszki i leżeć tak kilka razy dziennie. Poszukać dobrego fizjoterapeuty.