Ataki bólu pleców i nerek

Witam, moj chlopak ma ostatnio co raz czestsze ataki bółu pleców a dokladnie dolna czesc jakby nerki.Wiem,ze rok temu mial badania nerek oraz usg i wszystko w normie, jednak podczas ataku oblewa go pot i zwija sie z bólu (trwa to okolo 3-4minut). Moje pytanie co moze byc powodem? i jakie badania powinien zrobic?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną dolegliwości kamica nerkowa. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości (np. zmiany w obrębie kręgosłupa). W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego. Specjalista zleci badania, które będą pomocne w postawieniu właściwej diagnozy.