Autyzm a szczepienie na pneumokoki i meningokoki

Mój syn ma 4,5 r . Stwierdzono u niego pewne zachowania autystyczne i będzie diagnozowany pod kątem CZR. W takim razie mam watpliwość czy szczepić dziecko na pneumokoki i meningokoki. Czy takie szczepionki sa bezpieczne dla dzieci autystycznych ? W internecie czytałam że u dzieci z CZR mogą one uszkodzić układ nerwowy i w rezultacie zaostrzyć pewne zachowania. Mam ogromny dylemat . Dodam tylko że syn funkcjonuje dość dobrze nie ma klasycznego autyzmu tylko po jedyńcze cechy CZR .Proszę o pomoc.

jeśli jest w miarę odpornym dzieckiem to raczej wzmacniać jego naturalną odporność ( dużo ruchu na świeżym powietrzu, witamina D3 (Vigantol) 2 krople dziennie , dużo owoców, przestrzeganie zasad higieny (mycie rąk .)można zrobić badania krwi żeby zobaczyć czy ma obniżoną odporność .