Badania histopatologiczne po zabiegu łyżeczkowania

Mam 52 lata i jestem kobietą. 2 tygodnie temu poddałam się zabiegowi łyżeczkowania. Został pobrany materiał do badania histopatologicznego. Otrzymałam wynik. Proszę o przetłumaczenie wyniku. 1. Endometrium climaktericum et hyperplasia simplex glandularum endometrii sine atypia 2. Mucosa canalis colli uteri. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Trochę się denerwuję. Dziękuję.

Witam serdecznie!

Tłumaczenie rozpoznania to: 1. Błona śluzowa macicy jak u kobiety w okresie menopauzy. Łagodny rozrost błony śluzowej macicy bez cech atypii. 2. Śluzówka kanału szyjki macicy.
Wynik jest dobry, natomiast istnieje konieczność regularnych badań kontrolnych u ginekologa (co 6 miesięcy).

Pozdrawiam serdecznie