Prośba o wyjaśnienie wyniku z badania histopatologicznego po wyłyżeczkowaniu kanału szyjki i jamy macicy

Mam 48 lat, z powodu nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych wykonano zabieg diagnostycznego wyłyżeczkowania kanału szyjki i jamy macicy. Wynik z badania histopatologicznego: Endometrium dyshormonoticum. Polypi endometriales hyperplastici. Hyperplasia glandularum endometrii simplex sine atypia. Wynik badań diagnostycznych: macica w przodozgięciu, 63x82 mm, obrysy nieregularne, niejednorodna z mięśniakami podsurowicówkowymi na ścianie tylnej, wielk. 25mm. Endometrium 9 mm. Wyjaśnijcie mi proszę

witam,
ma Pani mięśniaki w macicy, ponadto wyłyżeczkowano błonę śluzową macicy w której stwierdzono rozrost endometrium bez atypii z polipami. Rozrost bez atypii można leczyć progestagenami.
Wskazana wizyta u ginekologa
Nie ma powodów do obaw.