Badania hormonalne i dróg rodnych

Witam, bezskutecznie staram się o dziecko od marca. Do tej pory zrobiłam badania:Tsh - 1,120 µIU/ml (norma0,27 - 4,2), FT4- 1,11 ng/dl (0,93 - 1,7) FSH-5.04 mlU/ml (2,5-10,2) LH-5,63 mlU/ml ( 1.9-12,5) Estriadol -47,5 (19,5-144,2). USG z maja (12d.c.): endometrium 6,9 mm, jajnik prawy z pęcherzykiem domin 17x14mm. Hsg w pażdzierniku- jajowody drożne, z tm, że były zrosty, które badanie udrożniło. Biorę duphaston od lipca bo rozregulował mi się okres 22-30dni? Jakie badania jeszcze wykonać

Aleksander Ropielewski

Wykonałbym również badanie poziomu prolaktyny, DHEA i poziomu testosteronu. Kluczowe w Pani przypadku wydaje mi się jednak skupienie na tym aby aktywność seksualna była regularna w okresie okołoowulacyjnym. Wbrew pozprom wiele par ma problem aby regularnie uprawiać seks w dni płodne, a jest to kluczowe dla poczęcia.