Badania hormonów tarczycy a zwiększenie masy ciała

Witam, jestem 8.5 m-ca po porodzie. Od porodu przytyłam 10 kg pomimo zbilansowanej diety do tego mam wahania nastroju, wysoką potliwość. Kp synka 7 m-cy. Zrobiłam prywatnie badania TSH, FT3, FT4 oraz kortyzol: - TSH - 3,080 uIU/ml (norma 0,27-4,20) - FT3- 3,95 pg/ml (norma 2-4,40) - FT4- 1,61 ng/dl (norma 0,93-1,70) - Kortyzol 17,1 (krew pobrana o godz. 9.35, prób.przyjęto 17.49, wydano 19.35) Proszę o interpretację wyników, czy zwiększenie masy ciała może być przyczyną zabużeń hormonalnych?

Zakładając, że kortyzol podaje Pani w jednostce ug/dl to wszystkie wyniki są w normie - tzn. nie ma Pani problemów czynnościowych z tarczycą, nie cierpi Pani także raczej na zespół Cushinga. Nie oznacza to jednak, że nie cierpi Pani na zaburzenia hormonalne związane z dysproporcją hormonów płciowych, co szczególnie po ciąży jest dużo bardziej prawdopodobne. Radziłabym się udać do prowadzącego Panią ginekologa i skonsultować z nim ten problem.