Badania hormonów tarczycy i podwyższony anty-TPO
Witam, Wykonałam ostatnio kilka badań, ponieważ przy badaniu krwi wyniki TSH wyszły zawyżone- 5,300 (przy normie do 4,940). FT3 i FT4 wyszło w normie (FT3 2,65, FT4 1,02), jednak anty-TPO 8,95 IU/ml (przy normie 0,00-5,61). Miałam wykonywane również USG tarczycy i wszystko okazało się w porządku. Gdzie mogę szukać przyczyny zwiększonego anty-TPO oraz TSH? Mój doktor powiedział, żeby się tym nie przejmować jednak chciałabym dowiedzieć się więcej na ten temat. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
wyniki są niewiele podwyższone . proponuje powtórzyć badania i udać się do lekarza prowadzącego.