Badania kontrolne krwi u 32-latki

witam, robiłam ostatnio badania kontrolne ( pierwsze od trzech lat - po ciąży) i są troche niepokojące, proszę o ich nterpretacje i pytanie, bo dostalam skierowanie do hematologa, tylko nie wiem czy mam się spieszyć czy czekać na wizyte nfz do lipca? oto wyniki ( podam te poniżej i powyżej normy): erytrocyty 5,6; hemoglobina 16,7; hematokryt 52; płytki krwi 77; PDW 20,3; MPV 13,9; P-LCR 59,2; tydzień później powtórne badanie na cytrynian 95,0; reszta w normie ob, glukoza i tsh również.

Aleksander Ropielewski

Z powyższych badań nie można stwierdzić, żeby istniał stan zagrożenia życia, tym niemniej zawsze jeżeli jest możliwość szybszej konsultacji należy z niej skorzystać.