Badania krwi przed operacją na przepuklinę w kresie białej

Witam za tydzien mam operacje na przepukline w kresie bialej przed tym zrobilem badania i z krwi wyszlo ze RBC ma ponizej normy,MCV powyzej normy,zas z moczu wyszlo Urobilinogen 0,2 E.U/dl bardzo prosze o wyjasnienie tych wynikow.

Ale nie podał Pan ile poniżej i ile powyżej normy (RBC - liczba krwinek czerwonych, MCV - objętość krwinki czerwonej). Przy niewielkich odchyleniach nie ma powodu do niepokoju i na pewno zostanie Pan zakwalifikowany do zabiegu. Co do urobilinogenu w moczu takie wartości też nie będą przeciwwskazaniem (niewielka ilość to norma).

Szkoda, że nie podał Pan pozostałych wartości. Domniemam, że nie było innych odstępstw od normy. Prawdopodobnie ma Pan duże krwinki czerwone, dlatego jest ich mało. Potrzebna jest wartość MCV i RDW-CV, żeby pokusić się o odpowiedź o przyczynę tego stanu rzeczy. Duże krwinki gorzej przenoszą tlen, niż prawidłowe.
Urobilinogen w podanej wartości w moczu to norma.