Badania krwi w kierunku alergii na mleko

Witam! Córka ma 7 tyg. Zrobilismy badania z krwi dot. alergii na mleko. Bezwzględna liczba eozynocytów 43 Eo/uI (norma 40-400), IgE specyficzne >35 kIU/L (wg zakresu klasa 5 - bardzo duża ilość). Objawy, które zaobserwowaliśmy to chropowata skórka, kupka miękka-grudkowata, brzuszek miękki. Córka ma problem z robieniem kupki, wkłada to duzo wysiłku. Lekarz wprowadził bebilon pepti (od kilku dni). Skórka i brzuszek bez wiekszych zmian. Czy taka zmiana mleka wystaczy? Wizyta u alergologa za 3 tyg.

Aleksander Ropielewski

Tak, ponieważ jest to mleko, które nie powoduje alergii zaś na efekty zmiany diety może być konieczne poczekać kilka(naście) dni.