Alergia na mleko u niemowlaka

Witam serdecznie! Moja Córeczka ma teraz 10 miesięcy i karmię ją piersią. Niestety, wracam do pracy i chciałabym ją przestawić na inne mleko. Próbowałam bebilon, ale na jej buzi, w miejscu, gdzie skóra miała kontakt z mlekiem, pojawiła sie pokrzywka, która znikła za 2 godziny. Próbowałam też mleka SMA i HIPP bio i ta sama reakcja. Próbowałam też mleka NAN HA, po którym mała nie miała wysypki, ale budziła się w nocy, strasznie plącząc, i w ogóle to nie chciała go pić. Kupki też zaczęła robić takie twarde. Lekarz doradził mi, żebym spróbowała mleka koziego, które jest ekologiczne i bardzo dobre w smaku - NANNY CARE. Faktycznie małej smakowało, ale ma po nim takie czerwone plamy na buzi i bardzo suchą skórę na plecach. (Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miała). Czy to alergia na mleko? Piłam mleko, karmiąc piersią i mała dostaje na śniadanko taką owsiankę ze słoiczków, w której jest 50% mleka i nic jej nie jest.

Jestem zdesperowana, bo mieszkam w Irlandii i tu nie ma pediatrów, a na wizytę u immunologa czeka się średnio 8 miesięcy. Mój GP radzi mi, żebym się nie przejmowała, bo to niby samo przejdzie, a ja czytałam, że konsekwencje ignorowania alergii u maluszków mogą być bardzo poważne. Proszę o poradę - jakiego mleka powinnam spróbować - Czy Babillon Pepti byłby stosowny? A może mleko sojowe? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Alergia na mleko może przebiegać różnorodnie. Ogólnie w opisanym przypadku należy dążyć do znalezienia preparatu, który będzie tolerowany jak najlepiej. Wydaje się, że opisane zaczerwienienie twarzy po mleku NANNY CARE wstępnie można uznać za alergię, choć jeśli nie było wysypki, świądu czy biegunki nie jest to pewne. Ogólnie alergia ma wiele postaci jak Pani zapewne czytała, niektóre mogą być groźne dla zdrowia i życia. Czasami wstępnie lekkie objawy mogą ulec wzmocnieniu i doprowadzić do silnych reakcji, ale z reguły przebieg objawów nie wykazuje progresji. Wydaje się, że w opisanej sytuacji może Pani próbować stosować wszystkie mleka, które są hypoalergiczne (w związku z tym może Pani spróbować Bebilon Pepti). Trudno doradzić jest coś konkretnego nie widząc dziecka. Pozdrawiam serdecznie!