Badania lekarskie i laboratoryjne przed planowaniem ciąży

Witam, Planuję ciąże. W związku z tym lekarz ginekolog zlecił mi serię badań lekarskich, między innymi toksoplazmoze w igg oraz igm. Mój wynik: toksoplazmoza w igg 648 przy wyniku dodatnim powyżej 30, toksoplazmoza w igm 2,17 przy wyniku dodatnim powyżej 1. Dodatkowo zrobiłam awidność igg która wyniosła 0,33 przy normach: <0,200 niska awidność, 0,200<0,300 graniczna, =>0,300 wysoka awidność. Jak powinnam interpretować te wyniki? Czy zachorowanie jest stare i nie zagraża ewentualnej ciąży? Pozdr

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o świeżym zakażeniu. Proponuje udac sie do lekarza chorób zakaźnych lub learza zlecającego powyzsze badania.