Badania w kierunku toskoplazmozy u 29-latki

Witam mam 29 lat pierwsze badanie przeciwciała w kl.IgG 0,371 ( <0,8 - wynik ujemny 0,8 -1 wynik wątpliwy > lub = 1 -wynik dodatni ) Przeciw ciała kl. IgG >650 . Lekarz zlecił badanie awidność przeciwciał w kl. IgG 0,61 (niska awidność <0,200 Graniczna aw 0,200-<0,300 Wysoka aw >=0,300 Wysoka aw powyżej 0,3 wyklucza zakażenie ) Toksoplazmoza IgG 154 (wynik ujemny <4 wynik wątpliwy 4-8 wynik dodatni >8) Bardzo proszę o pomoc !

Lek. Katarzyna Szymczak

Podała tu Pani kilka różnych wyników, nie wiem czy te przeciwciała były robione kilka razy? nie robiła Pani przeciwciał w klasie IgM? jeśli nie to radzę wykonać. Przedstawione wyniki świadczą raczej o przebytym zakażeniu, radze wynik skonsultować jeszcze z lekarzem zlecającym badanie.
Pozdrawiam