Badania morfologii krwi - czy ich wynik jest prawidłowy?

Chciałabym skonsultować moje wyniki badań. Borykam się z niskim poziomem żelaza. Z ustaleń mojego lekarza rodzinnego wynika to z dość obfitych miesiączek. Niepokoi mnie dodatkowo ilość płytek krwi, mała ilość hemoglobiny i krwinek czerwonych, a podwyższona wartość krwinek białych. Czy moje wyniki mieszczą się w granicach? Czy mój niepokój jest uzasadniony? Oto moje ostatnie wyniki: WBC 8,50; NEU 4,75; LYM 2,86; MONO 644; EOS 145; BASO 096; RBC 4,05; HGB 7,53; HCT 368; MCV 90,8; MCH 1,86; MCHC 20,5; RDW 17,2; PLT 361; MPV 8,46; ŻELAZO 55.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Poziomy białych krwinek oraz płytek krwi są w granicach normy. Znacznie obniżony jest poziom hemoglobiny, MCH oraz MCHC. Żelazo jest w dolnej granicy normy. Przyczyną takich wyników mogą być obfite miesiączki.
Pozdrawiam