Badania na cytomegalowirus w 22. tygodniu ciąży

JESTEM W 22 TGODNIU CIĄŻY ZROBIŁAM BADANIA NA CYTOMEGALOWIRUS I MAM NASTĘPUJĄCE WYNIKI IgG 500 U\ml , IgM 1,17 S\CO co to oznacza

Lek. Tomasz Budlewski

Przedstawianie wyników oznaczania przeciwciał bez podawania norm uniemożliwia udzielenie porady, ponieważ różne laboratoria mają różne normy a to wynika ze sposobu oznaczania danych przeciwciał. Proponuję przy najbliższej wizycie u swojego lekarza pokazanie powyższych wyników aby na ich podstawie określić występowanie infekcji. Mogę tylko powiedzieć, że wysoki wynik przeciwciał IgG wskazuje na przebycie infekcji już dawniej, natomiast wysoki wynik przeciwciał IgM wskazuje na infekcję niedawną.