Badania na różyczkę po dwóch poronieniach

Witam, mam 28 lat, jestem po dwóch poronieniach. Lekarz zlecił mi badanie igg i igm różyczki. Dodam że w wieku 13lat byłam szczepiona przeciwko różyczce. Wyniki moich badań przedstawiają się następująco: IgM - 0,33 IgG 50,61 IU/ml. Czy to dobrze czy źle? Planuję zajść w ciąże. Czy powinnam ponownie się zaszczepić? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się dokładnie wypowiedzieć. Niskie IgM świadczy o braku świeżego zakażenia. Proponuje udać się ponownie do ginekologa. Sądzę że warto byłoby udać się do hematologa w zależności od historii poronien.