Badania na tarczycę i podwyższone anty-TG

Witam, mam 28 lat. dziś zrobiłem badania na tarczycę. Anty-TPO jest dość niskie, TSH, fT3 i ft4 mam w normie, jednak anty-TG jest podwyższone dwukrotnie - norma to mniej niż 40, u mnie jest 75,95. Czy mam zrobic jakieś dodatkowe badania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wartości referencyjne zależą od laboratorium wykonującego oznaczenie. Wzrost stężenia przeciwciał przeciw tyreoglobulinie obserwuje się w chorobach autoimmunologicznych tarczycy,a w niekiedy również u zdrowych ludzi. Proszę udać się do endokrynologa, który oceni Pana stan kliniczny, zbada morfologię i funkcję tarczycy, a także zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.