Wyniki badań hormonów tarczycy i wysoki poziom przeciwciał przeciwko TG

Witam Odebrałam dziś wyniki badań pod kątem tarczycy. Przedstawiają się one następująco: TSH - 4,68 (0,27-4,2) FT3 - 2,97 (2,6-4,5) FT4 - 1,18 (0,93-1,7) anty-TPO 12,5 (<34) anty- TG 1229,00 ( < 115). Jaki stan przedstawiają te wyniki? Co oznacza tak wysoki poziom przeciwciał przeciwko TG?

Witam.
TSH jest nieco powyżej górnej granicy normy. FT3, FT4 są w normie.
Wskazuje to na subkliniczną niedoczynność tarczycy.
Co prawda p.c. anty-TPO są w normie ale przeciwciała przeciw tyreoglobulinie są w bardzo wysokim mianie.
Wskazuje to na proces autoimmunologiczny.
Podsumowując: mamy tutaj subkliniczną niedoczynność tarczycy w przebiegu autoimmunologicznego zapalenia tarczycy.

Należy jeszcze wykonać badania: morfologię krwi, OB, tyreoglobulinę w surowicy, lipidogram oraz USG tarczycy.

A m.in ze względu na Pani wiek (planowane ciąże) należy włączyć preparat L-tyroksyny, nie czekając na rozwój jawnej klinicznie niedoczynności tarczycy.

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org