Badania na układ krzepliwości krwi

Witam, jestem po pierwszym cyklu provery (niski wynik progesteronu ok. 0,79 w drugiej fazie cyklu, mam brać provere od 14 do 25 dnia cyklu, a moje cykle są zazwyczaj ok. 34-dniowe) i od trzeciego dnia brania miałam dziwne objawy: bóle jajników, plamienie z krwawieniem z zakrzepami, które się utrzymuje do tej pory (dzień 27). Ostatniego dnia nocą bardzo bolały mnie obie nogi. Najbardziej zaniepokoiły mnie te bóle nóg, miałam coś podobnego, ale nie tak silne bóle, jak brałam kiedyś tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym zrobić sobie badania na układ krzepliwości krwi. Pytanie: jest sens robienie takich badań i o jakie konkretnie badania mam prosić w moim przypadku (zrobię je prywatnie, bo na razie do lekarza nie mogę pójść)? Drugie pytanie: czy te objawy po proverze mogą świadczyć o jej zbyt dużej dawce (10mg)? Dodam, że morfologię i inne hormony mam mniej więcej dobre, a w tym cyklu miałam potwierdzona przez lekarza owulację. Pozdrawiam.

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być związane z działaniem niepożądanym leku.Trudno ocenić czy dawka leku jest za duża, wydaje się, że jest prawidłowa, jednakże można rozważyć w przyszłości stosowanie niższej dawki (5mg) - terapia będzie zależała od lekarza prowadzącego. Szczególnie niepokojącym objawem jest ból nóg, gdyż może wiązać się z zakrzepicą żył głębokich lub zakrzepowym zapaleniem żył powierzchownych. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu przeprowadzenia badania fizykalnego i wykluczenia takiej przyczyny. Badania, które powinny być wykonane w celu wykluczenia tej przyczyny to D-dimery we krwi oraz ultrasonograficzny test uciskowy. Konieczne jest wykluczenie zakrzepicy żył głębokich. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego lub internisty i oznaczenia D-dimerów. Pozdrawiam serdecznie!