Badania prenatalne, bHCG i PAPP-A

Dzień Dobry dostałam wyniki badań z badania prenatalnego. Natomiast mój ginekolog przestraszył mnie że jest ryzyko. Mam 19 lat. Oto moje wyniki: -wolne B-hCG 108,6IU/I Odpowiada 2,968 MoM -PAPP-A 3,550 IU/I Odpowiada 0,798 MoM -trisomia 21, ryzyko podstawowe 1:1102 ryzyko skorygowane: 1:364 -trisomia 18 ryzyko podstawowe: 1:2673 ryzyko skorygowane: <1:20000 -trisomia 13 ryzyko podstawowe: 1:8389 ryzyko skorygowane:<1:20000. Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ ginekolog mnie przestraszył

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

statystycznie zespół Downa występuje 1:800-1000. Natomiast u Pani po tym badaniu prenatalnym ryzyko wynosi 1:364. Oznacza to, że ma Pani wyższe ryzyko niż statystycznie urodzenia dziecka z zespołem Downa. Ale też nie oznacza, że na pewno dziecko będzie chore. Potrzebna jest dalsza obserwacja.

Pozdrawiam.