Ryzyko wystąpienia trisomii a wynik testu PAPP-A
Mam 36 l Usg prawidłowe spr dwukrotnie NT 1,9 CRL 67 FHR 158 Ryzyko podstawowe: trisomia 21: 1:218 trisomia 18: 1:540 trisomia 13: 1:1690 Po skorygowaniu usg test Pappa: trisomia 21: 1:184 trisomia 18: 1:10781 trisomia 13: 1:20000 wolne b-hcg 124,4 IU/l odpowiada 4,039 Mom Pappa- 4,250 IU/l odpowiada 1.062 Mom badanie 13,0 tyg Dlaczego takie duze ryzyko tris21? Mam skierowanie na amnio ale strasznie sie boje Mam dwie corki zdrowe Choruje na Hashimoto ale tarczyca pod kontrola

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Z wiekiem ryzyko urodzenia dziecka z z. Downa rośnie i wynosi ok 1:80 w 40 rż. kobiety. Dodatkowo wyniki USG oraz badań z krwi zwiększa niż statystycznie dla Pani to ryzyko.
Pozdrawiam.