Badania prenatalne w 12. i 16. tygodniu ciąży

Witam. Mam 29 lat. Jestem w 16tyg drugiej ciazy. Na badaniach w 12tyg wyszedl zly przeplyw krwi w przewodzie zylnym. NT 1.56 i widoczna kosc nosowa. Echo serca ok. Czy jest szansa ze moje dziecko nie ma jednak ZD? Dodam ze wszystko inne w jak najlepszym porzadku. Kosc udowa ok. Wszystkie parametry w normie. Dlugosc dziecka w 16tyg prawie 9cm a z nozkami ok 13cm. Testow gen z krwi nie robilam bo sie balam. Prosze o jakas rade nadzieje otuche.

Lek. Tomasz Budlewski

powyższy opis nie skazuje na ZD w 100% aby cos więcej powiedzieć konieczne są badania. proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę.