Co oznacza ten wynik badania ciąży bliźniaczej?
Witam jestem w 34 tygodniu ciąży bliźniaki dwóch chłopców rosną normalnie za każdym usg ok wczoraj kolejne usg i ze kość w ramieniu rękach u obu mniejsza co to oznacza i czy mam się czym martwić

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
najlepiej by było porozmawiać na temat z ginekologiem prowadzącym ciążę, który przeprowadzał badanie.
Krótka kość ramienna u płodu może być powodem do niepokoju i świadczyć o pewnych nieprawidłowościach w rozwoju. Nie jest to jednak przesądzone. Czasem zdarza się, że podczas USG lekarz stwierdza krótką kość udową i ramienną u dziecka, a mimo to dziecko rodzi się zdrowe. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli rodzice są niskiego wzrostu.
Proszę więc nie martwić się na zapas i porozmawiać z lekarzem podczas kolejnej wizyty kontrolnej. W razie potrzeby warto powtórzyć badania u innego ginekologa.
W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krotka-kosc-udowa-i-ramienna-u-dziecka,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/normy-kosci-udowej-w-17-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlugosc-kosci-udowej-u-plodu-a-wiek-ciazy.