Badania prenatalne w 13. tygodniu ciąży u 30-latki

Witam.Mam 30 lat jestem w 13tyg 1d z usg ciąży wczoraj byłam na badaniach prenatalnych. CRL 73,9 NT 2,9 BPD 24,00 FHR 149U/M, kostnienie nosa:prawidłowe.Ocena ryzyka trisomia 21 1:199 po skorygowaniu, trisomia 18 1:1528 po skorygowaniu, trisomia 13 1:5738 po skorygowaniu.Bardzo proszę o radę czy jest się czym martwić.Chodzi mi najbardziej o NT 2,9 czy to źle czy dobrze. Nadmieniam iż jest to moja druga ciąża z pierwszą było wszytko w normie, w rodzinie nie było żadnych problemów genetycznych.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aby były powody do zmartwień lecz konieczne jest zapoznanie sie z całym wynikiem badania. Proszę końiecznie udac sie do lekarza prowadzacego ciąże.