Badania przed zabiegiem laparoskopii pęcherzyka żółciowego

Dzień dobry, w najbliższym czasie będę miała wykonywany zabieg laparoskopii woreczka żółciowego. Dostałam skierowanie na wykonanie badań m.in przeciwciał anty HBs. Wyniki 144 mIU/ml. Niestety nie wiem, czy w dzieciństwie byłam szczepiona w książeczce zdrowa nie znalazłam wpisu potwierdzającego. Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania potwierdzające obecność wirusa? Pozostałe wyniki morfologia, próby wątrobowe są w dolnej granicy normy. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!
Na podstawie wyniku można wnioskować, że Pani mogła być szczepiona p. WZW typ B. Stężenie p. ciał jest wystarczające i jest Pani zabezpieczona. W tej sytuacji nie ma potrzeby wykonywania innych badań.
Pozdrawiam