Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinienem się jeszcze szczepić przed zabiegiem?

Witam, za niedługo bede miał zabieg więc postanowiłem skorzystać ze szczepienia przeciwko żółtaczce jednak dostałem informacje że prawdopodobnie byłem już szczepiony wiec zrobiłem badanie na stężenie anty-HBs. I tu pojawia się mój problem ponieważ nie wiem jak zinterpretować ten wynik: HBs - p/c przeciw HBs (WZW typu B) (V42) 6,96 mIU/ml . niereaktywny Czy powinienem się jeszcze szczepić przed zabiegiem ?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Wynik jest ujemny, czyli brak przeciwciał. Najprawdopodobniej był Pan szczepiony jako dziecko, ale poziom przeciwciał jest nisi, warto sie raz doszczepić i po miesiącu sprawdzić poziom anty HBs.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy