Badania rocznego dziecka a guzek na węźle chłonnym

Proszę o interpretację wyników mojego rocznego dziecka, u którego zauważyłam mały guzek na węźle chłonnym z prawej strony szyi. Dziecko wcześniej chorowało, ale do dnia dzisiejszego guzek jest wyczuwalny. Oto wyniki badań: leukocyty - 7,65, erytrocyty - 4,4, hemoglobina - 11,8, hematokryt - 34, mcv - 77,3, mch - 26,8, mchc - 34,7, rdw - 13,7, płytki krwi 326, mpv - 10,2, neutrocyty - 1,73, limfocyty - 4,95, monocyty - 0,74, eozynocyty - 0,22, bazocyty - 0,01, %neutrocytów - 22,6, %limfocytów - 64,7, %monocytów - 9,7, %eozynocytów - 2,9, %bazocytów - 0.1, ASO<20 IU/ml, CRP<0,4 mg/l. Bardzo proszę o zinterpretowanie wyników.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przedstawionych badaniach stwierdzić można niewielkie obniżenie odsetka neutrofilów oraz podwyższenie odsetków limfocytów i monocytów, przy prawidłowych liczbach bezwzględnych wszystkich tych komórek. Odchylenia w zakresie ich odsetek mogą mieć związek z przebytą infekcją.

Długo utrzymujący się powiększony węzeł chłonny należy pokazać lekarzowi.

Pozdrawiam