Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania rocznego dziecka a guzek na węźle chłonnym

Proszę o interpretację wyników mojego rocznego dziecka, u którego zauważyłam mały guzek na węźle chłonnym z prawej strony szyi. Dziecko wcześniej chorowało, ale do dnia dzisiejszego guzek jest wyczuwalny. Oto wyniki badań: leukocyty - 7,65, erytrocyty - 4,4, hemoglobina - 11,8, hematokryt - 34, mcv - 77,3, mch - 26,8, mchc - 34,7, rdw - 13,7, płytki krwi 326, mpv - 10,2, neutrocyty - 1,73, limfocyty - 4,95, monocyty - 0,74, eozynocyty - 0,22, bazocyty - 0,01, %neutrocytów - 22,6, %limfocytów - 64,7, %monocytów - 9,7, %eozynocytów - 2,9, %bazocytów - 0.1, ASO<20 IU/ml, CRP<0,4 mg/l. Bardzo proszę o zinterpretowanie wyników.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W przedstawionych badaniach stwierdzić można niewielkie obniżenie odsetka neutrofilów oraz podwyższenie odsetków limfocytów i monocytów, przy prawidłowych liczbach bezwzględnych wszystkich tych komórek. Odchylenia w zakresie ich odsetek mogą mieć związek z przebytą infekcją.

Długo utrzymujący się powiększony węzeł chłonny należy pokazać lekarzowi.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy