Badania toksoplazmozy przed rozpoczęciem starania o ciążę

Dzień dobry, Przed rozpoczęciem starań o dziecko zrobiłam wyniki toksoplazmozy.W dniu 07.10.2016r. : IgG 5,0 IU/ml (<4,0 ujemny, 4.0-8.0 wątpliwy, > 8,0 dodatni), IgM 1,14 index (<0,550 ujemny, 0,550-0,650 wątpliwy, > 0,650 dodatni). Następne badanie wykonałam 3 tygodnie później 28.10.2016. Przy tych samych normach IgG 5,0 IU/ml, IgM 0,99 index. Wyniki awidności będą za 2 tygodnie. Czy powinnam udać się do specjalisty (najbliższy 120km) i rozpocząć leczenie, czy czekać aż spadnie? Pozdrawiam

Powinna Pani udać się do specjalisty chorób zakaźnych ale najlepiej z wynikiem badania awidności celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam