Badanie AFP w 31. tygodniu ciąży

Witam Zrobiłam badanie AFP będąc w 31tygodniu ciąży -zupełnie przez przypadek bo miałam zrobić ALAT wynik wyszedł mi 126,86 ng/ml i na wyniku jest napisane "wskazana konsultacja lekarska" niestety wizyte u ginekologa mam dopiero za tydzień martwie się czy wszystko ok. Czytałam w internecie że norma w 3 trymestrze może wzrosnac do 500 μg/l proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Może Pani spokojnie poczekać do wizyty u ginekologa. Jeśli wykonane do tej pory badania USG to 11-14 i 18-22 tydzień było prawidłowe to nie ma powodów do niepokoju. Podejrzewam że za tydzień będzie kolejne USG to po 30 tyg co najprawdopodobniej potwierdzi ze z dzieckiem wszytsko w porządku.