Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie gastroskopii i pobrane wycinki z dwunastnicy do badania histopatologicznego

Witam, Podczas gastroskopii miałam pobrane wycinki z dwunastnicy do badanie histopatologicznego - wynik - rozpoznanie celiakia ? opis mikroskopowy - dwa wycinki prawidłowej śluzówki dwunastnicy. Co znaczy znak zapytania przy rozpoznaniu? wynik gastroskopii to zapalenie błony śluzowej żołądka, żółć w żołądku, niewielka przepuklina roztworu przełykowego przepony, test Helicobacter pylori dodatni. Obecnie jestem po leczeniu antybiotykami i emanerą i nadal mam wzdęcia i bóle brzucha po jedzeniu
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Znak zapytania przy podanym wyniku najpewniej oznacza, że by potwierdzić diagnozę należy zestawić wynik badania z pozostałymi danymi z historii choroby, tj. wywiadem, badaniem fizykalnym oraz wynikami pozostałych badań dodatkowych. Szczegóły dotyczące celiakii polecam przeczytać w naszym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/celiakia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy