Badanie glukozy i ryzyko cukrzycy ciążowej w 24. tygodniu

Dzień dobry! Mam pytanie odnośnie cukrzycy ciążowej. W 24. tygodniu ciąży poziom glukozy na czczo 84mg/dl, po obciążeniu 75g glukozy po 2 godzinach 122, teraz w 32 tyg. na czczo 102, po obciazeniu po godzinie 173mg/dl, a po 2 godzinach 167 mg/dl. Czy to już jest cukrzyca ciążowa? Nadmienię, że zostałam skierowana na powtórne badanie ze względu na grube łożysko.

Witam Panią,

Na podstawie podanych przez Panią wyników możemy postawić rozpoznanie cukrzycy ciążowej. Proszę skontaktować się ze specjalistą diabetologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie. Tutaj znajdzie Pani artykuł mojego autorstwa na temat rozpoznawania cukrzycy ciążowej:
http://www.medexpress.pl/blog/kiedy-mozemy-postawic-rozpoznanie-cukrzycy-ciazowej/61051/

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz