Badanie hormonów tarczycy a wypadanie włosów i przemęczenie

Proszę o interpretację wyników tarczycy: kobieta ,28 lat TSH 3,07 FT4 12,76 FT3 2,83 P-ciała p/peroksydazie tarcz. 5,6 P-ciała p/tyreoglobulinie 12,48 cholesterol całk. mam podwyąszony od około roku zaczęły mi bardzo wypadać włosy, czułam przemęczenie, uczucie zimna, kołatanie serca, wypryski na twarzy zwłaszcza w okolicy żuchwy. od 5 miesięcy nie mam miesiaczki. byłam u endokrynologa , od 1,5 m-ca biorę euthyrok N25 1,5 tabletki. brak poprawy doszła chrypka, suchy kaszel, ucisk w gardle.

Dzień dobry,

Jeśli wartości hormonów są oznaczone w trakcie leczenia (zakładam, że w dniu badania rano nie brała Pani Euthyroxu), to w mojej opinii warto zwiększyć Pani dawkę leku. Proszę skonsultować się z lekarzem, który po dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani zaleci nowy sposób dawkowania. Warto również wykonać usg i ocenić tarczycę w tym badaniu, szczególnie jej wielkość i echostrukturę. Przy okazji warto udać się również do laryngologa na konsultację, ale wcześniej warto wykonać badanie ultrasonograficzne tarczycy. Z uwagi na zgłaszane przez Panią objawy warto rozważyć zasadność zlecenia dodatkowych badań hormonalnych, oczywiście dokona tego lekarz, który zna Panią i ma możliwość zbadania Pani.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz