Badanie kreatyniny po usunięciu pęcherzyka

Mąż w listopadzie 2013 miał usunięty woreczek,w lutym 2014 usunięte kamienie w przewodach,26 marca 2014 roku miał operację usunięcia torbielki na lewej nerce,była to torbielka 1 cm,nerka została.W zeszłym roku miał trzy rezonansy i dwie tomografie,kreatynina zawsze była dobra,teraz po tej ostatniej operacji ,kreatynina wychodzi zawsze podwyższona,norma 1,4,a mąż ma 1,7.Teraz w grudniu ma być rezonans kontrolny i martwimy się że badanie może być nie wykonane.Jak szybko zbić poziom .

Nie wiemy dlaczego jest podwyższona (nieznacznie) - to nie wiemy jak "zbić". Proszę skontaktować się z lekarzem zlecającym MR , zż