Badanie krwi 4-latki - co oznacza?

Co oznacza ten wynik? Córka ma 4 latka i dziś odebrałam wynik z krwi - morfologia - limfocyty (52,4), neutrofilie (37,72) i znów limfocyty (4,1). Rozmaz - manualnie - LIMFOCYTY (51), MONOCYTY (7).
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieco podwyższone są odsetki limfocytów przy prawidłowej liczbie bezwzględnej. Może to wynikać ze stanu zapalnego, infekcji, etc. Nieznacznie podwyższony jest też odsetek monocytów. Warto pokazać się pediatrze, gdyż dla pełnej interpretacji ważne są również dane z wywiadu i badania lekarskiego oraz kompletny wynik morfologii.

Pozdrawiam