Badanie krwi oraz zmęczenie
witam,robilam badanie krwi i serumTSH level wynosi 5.6mu/L a serum T4 wynosi 15pmol/L co to oznacza dodam ze ciagle jestem zmeczona ospala czesto poddenerwowana i czeto mam bole chyba wezlow chlonnych czasem sa wieksze czasem mniejsze,mam czesto zadyszki i tak jakby uczucie braku powietrza,prosze o porade i czy powinnam wykonac dodatkowo usg szyi?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Badania krwi - hematokryt
Oznaczanie hematokrytów to badanie objętości osocza do objętości komórkowych głownie krwinek czerwonych (erytrocytów). Jednym z objawów wzrostu HCT jest nadkrwistość . Więcej o HCT opowie lekarz Łukasz Kowalski.
Dzień dobry,
TSH jak na Pani wiek jest za wysokie, a więc przy klinicznych objawach jakie Pani podaje - konieczne jest leczenie. Po jego zastosowaniu powinna poczuć się Pani znacznie lepiej. USG tarczycy z oceną węzłów chłonnych jest jak najbardziej wskazane. Proszę dodatkowo oznaczyć morfologię, antyTPO, aTG i CRP, a z wynikami udać się do swojego endokrynologa, który zaleci odpowiednie leczenie.
Z poważaniem,
Marek Derkacz