Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie moczu u 37-latki

Co oznacza bakterie pole pokryte w moczu? Leukocytyy 1-2, ketony - 5mg/dL, azotyny pozytywne, urobilinogen 0,2mg/dŁ, nabłonki wielokątne pojedyncze, przeźroczystość niezupełny. Reszta negatywna.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, oznacza to że w próbce było bardzo dużo bakterii. Myślę jednak, że badanie jest "do poprawki", zwłaszcza jeżeli nie ma objawów zapalenia pęcherza - jako że w osadzie jest niewiele leukocytów, które powinny być obecne w przypadku zakażenia. Prawdopodobnie mocz był źle pobrany lub zbyt długo przechowywany.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy