Badanie morfologii krwi po zażywaniu żelaza w tabletkach

Wyniki morfologii 16latki:ob-3 wbc4,4 rbc4,39 hgb 6,9 hct 0,349 plt 240 PCT 0,221 mcv 79 mch1,58 mchc19,9 rdw16,9 mpv9,2 pdw15,7 %limfocyty 42,8 %monocyty 4,2 %granulocyty53,0 #lym bezw.licz.limfocytów 1,8 #mon bezw.licz monocytów 0,1 #gra bezw.licz.granulocytów 2,5. Lekarz stwierdził anemię i zapisał żelazo w tabletkach oraz kwas foliiwy. Czy wyniki SA prawidłowe? Jaka dietę należy wprowadzić i czego wystrzegac? Dodam ze 3 MSC przed badaniami brała żelazo w tabletkach .

Wyniki nie są prawidłowe, lekarz już określił, co tam jest : anemia.
Warto pamiętać, że picie napojów gazowanych typu cola, fanta, sprite powoduje zaburzenia wchłaniania i może prowadzić do anemii.
Wskazana jest zwykła prosta dieta bogata w mięso i warzywa.