Badanie MR kręgosłupa 56-latka
Mam 56 lat. Po RM wykryto: "Obniżona i odwodniona tarcza międzykręgowa na poziomie L2-L3 z centralno-lewoboczną protruzją materiału tarczy na ok 10mm z modelowaniem worka oponowego i jego przemieszczeniem na stronę prawą. Obniżona tarcza międzykręgowa na poziomie L5-S1 z centralną obuboczną protruzją materiału tarczy do światła kanału kręgowego na ok. 6 mm z wyraźnym modelowaniem i uciskiem na worek oponowy i struktury nerwowe. W n: Protrusion n pulposi L2-L3 i L5-S1. Proszę o poradę. Dziękuję

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Konieczna jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.