Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa
Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa: spłycenie fizjologicznej lardozy kręgosłupa szyjnego. Na poziomach C5/C6 i C6/C7 wypukliny tylne centralne z cechami pęknięcia pierscienia włóknistego posrodkowo uciskają przednią scianę worka oponowego. Mała wypuklina tylna centralna widoczna na poziomie C4/C5. Niewielkie zmiany wytwórcze na krawędzi trzonów kregów na tych poziomach. Rdzeń kegowy bez zmian ogniskowych i ucisku .

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Uwidoczniono u Pani zmiany w odcinku szyjnym kręgosłupa, które mogą być przyczyną bólów szyi, karku, czy kończyn dolnych. Radziłabym z podanym opisem udać się do lekarza zlecającego lub neurologa/ortopedy, który zaordynuje odpowiednie leczenie, rehabilitacje czy zabiegi fizjoterapeutyczne.
Pozdrawiam